SLOVAK GAS TRADE UNION

PLYNÁRENSKÝ ODBOROVÝ ZVÄZ | Mlynské Nivy 44/a | 825 11 Bratislava | Slovenská Republika

aktuálne informácie

11.5.2022

Po protestoch v Košiciach (21.4.2022) a v Žiline (30.4.2022) sa verejný protest, organizovaný OZ KOVO, Jednotou dôchodcov na Slovensku a s podporou KOZ SR, konal 7.5.2022 v Trnave.

„Zastavme spoločne sociálny úpadok Slovenska“ a upozornime kompetentných, že je najvyšší čas začať ľudí nielen počúvať, ale aj konať v ich prospech. Je najvyšší čas postaviť sa za seba, za svoj život a život svojich rodín!

Vládna pomoc, ktorú pred niekoľkými dňami predstavili zástupcovia vlády, je totiž nedostatočná, prepadávajú cez ňu napríklad nízkopríjmoví dôchodcovia, ľudia so ZŤP či rodiny so staršími deťmi. Aj preto chcú protestujúci odborári a verejnosť upozorniť vládu, aby v čase enormného zdražovania a stúpajúcej inflácie svoju pomoc rozšírila a smerom k tým najzraniteľnejším skupinám aj zintenzívnila. Deje sa tak vo všetkých okolitých štátoch, deje sa tak všade, kde vláde na ľuďoch záleží!

Kto bojuje, môže vyhrať, kto nebojuje, už prehral.

Ďakujeme všetkým našim členom, podporovateľom a priaznivcom, ktorí sa na zhromaždeniach v Košiciach a v Trnave za POZ zúčastnili a podporili protestné zhromaždenia.